PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7851}
6,4 56 108
ocen
6,4 10 1 56108
5,7 19
ocen krytyków
Mortal Kombat
powrót do forum filmu Mortal Kombat

Z łezką w oku już wspominam czasy kiedy to flipery zarabiały na mnie ogromne ilości złotóweczek gdy tylko miały zainstalowaną aplikację Mortal Kombat Trilogy... Uwielbiałem tę grę i jest to dla mnie obecnie i tak najlepsza gra waleczna. Żadne Tekkeny i inne formy bijatyk nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jak właśnie Mortal i tak jest do dzisiaj. I jestem fanem gry! ....niestety film jest tak naciągany że dramat. Ktoś tam poniżej założył topic o tym że jest to najlepszy film na bazie gry... No cóż, chyba nie za bardzo. A oto dlaczego tak sądzę:

Gdzie w grze scorpion miał takiego długą linę? latającą samoistnie między drzewami? a co dopiero ściąganie maski (na której jest twarz z oczyma) i ukazywanie czaszki z przypominającą taką z wiejskich odpustów oczywiście bez oczu... (oczy to była atrapka nie?) Jeszcze Cage bierze jakąś dzidę i w gościa który stoi od niego 10 metrów trafia bezbłędnie i scorpik nawet nie robi uników tylko czeka. Czaszke mu przecina tarczą jak boshem i na końcu wybucha.. rewelacyjna beznadzieja!

Sub-zero to samo... gdzie w grze jedno zamrożenie wystarcza do zabicia i to na drobne kawałeczki gościa? albo jakieś tworzenie przez sub-zero kuli coś na wzór tarczy... już pomijam to że wszyscy wiemy że Sub nie potrzebuje 1-min na stworzenie lodowatego pocisku.

Skąd niby ta Kitana wiedziała o tej wodzie? skąd wiedziała już wcześniej że Liu będzie się naparzać ze Sub'em i że to mu pomoże? Liu jeszcze rzucił wiaderkiem a z wiaderka wyłonił się idealny sopel lodu zaostrzony specjalnie na końcu... co więcej idealnie wbija się w środek Suba i jeszcze go przykleszcza do ściany.. normalnie czary.

Co to za porywanie Sonyi? to nie jest księżniczka z wieży ;/ ..i tak i tak miał Shao-Kann obiecaną walkę z Cage'm i sam też wiedział że Liu będzie chciał pomścić osobiście brata.

No i ten reptile... jakieś obracanie się w powietrzu po kopnięciach, scena końcowa to już szczyt głupoty i idiotyzmu... Liu lata tam i mu kopie mordę a gdy kończy to Reptile koziołkuje i wylatuje idealnie przez dziurę w ścianie ...tyle że leci tak jakby znajdował się w promie kosmicznym. Jak cholerny astronauta... sam fakt jaszczura ożywionego w klatce piersiowej trupa już jest idiotyczny a co dopiero robaki i glisty wewnątrz? i te krzyki podupcone gdy używał buta do zdeptania tego stworka... jakby mu paznokcie wyrywali ;/ kompletny imbecylizm.

A już rekordowy szczyt głupoty zanotowali w momencie gdy Liu udupcył sobie że idzie za Kitaną (zaraz jak obejrzeli sobie goro przy stole) i reszta podąża za nim... idą przez jakieś przejśćia twierdząc że śledzą Kitanę ze świecą.. tylko że te przejścia są całe w pajęczynach i nikt tamtędy nie przechodził przez lata chyba... no ale twardo twierdzą że szła tamtędy dokładnie Kitana bo czują perfumy.. no naprawdę rekord :)

Co to za uciekanie Cage'a z pola walki z Goro? Nie można uciekać z pola walki w ogóle! Co to za głupota?

Raiden oczywiście jest prze chujem ale on nie może sie naparzać... może robić teleporty ale nigdy w tedy gdy "jego ekipka" ma kłopoty (te pozakonkursowe) no jest tego dużo dużo więcej ale nie będę się rozpamiętywać aby to powypisywać tutaj. Tragiczny kretynizm filmu aż razi gupotą. I pomyśleć że kiedyś mi się to podobało... Daję 4/10 i to za Lamberta którego lubię (choć osobiście uważam że ktoś inny lepiej by oddał rolę Raiden'a).

ocenił(a) film na 8
Narcoser

Nie zgadzam się! "Mortal Kombat" to mimo niedociągnięć solidne kino, mające na celu dostarczenia dużej porcji rozrywki i moim zdaniem cel ten spełnia znakomicie. Największą zaletą jest choreografia walk, zrobiono je tak, że na ekranie wypadają po prostu wyśmienicie [fantastyczne walki z (m.in.) Scorpionem i Reptilem]. Drugą wielką zaletą jest genialna muzyka (pamiętny numer tytułowy - rewelacyjny!), która daje w scenach walk porządnego kopa. Aktorstwo, które mimo, że nie jest w tego typu filmach najważniejsze, wyszło nadzwyczaj dobrze. Najlepiej wypadli Krzysiu Lambert jako potężny Rayden i Cary-Hiroyuki Tagawa jako mag Shang-Tsung. Dobry występ odnotował także Linden Ashby, jako Johnny Cage, który wprowadza do filmu trochę humoru. Jeśli chodzi o efekty specjalne, twórcy spisali się bez zarzutu. Bardzo dobre są również zdjęcia Johna R. Leonettiego, które porównując do tych z drugiej części (wykonane przez brata - Matthewa F. Leonettiego) są zdecydowanie lepsze. 9/10.

Narcoser

>> flippery
>> Mortal Kombat Trilogy

*parsk*

@reszta postu - jak chcesz idealnej ekranizacji gry, to postaw kamerę przed monitorem.

Narcoser

Za dużo by wymieniać co z tym filmem jest nie tak i co się nie zgadza przy porównaniach z grami...

Ziomaletto

A mimo to i tak co niektórzy fani gry zachwalają film ;) - Dla mnie taki średniaczek.

ocenił(a) film na 3
Ziomaletto

Ostatnio czytałem artykuł o MK więc postanowiłem obejrzeć film(y). Tragedia. Nawet jak na tamte lata to sceny walk są opłakane a to jest w tym filmie najważniejsze. Szczególnie 'babskie' kopanie. Sampras wygląda jak by nie wiedziała co ma robić a Soto to totalne dno. Można było wziąć Cynthie Rothrock która przynajmniej wie jak się bić. Film bez fabuły, wygląda jak zlepek przypadkowych scen. Liu w kilku scenach wygląda jak by miał natapirowane włosy. Cztery czy pięć identycznych scen z tymi samymi statystami przy wejściach Goro. Absurdów i minusów można wymieniać i wymieniać. Plusy tylko dwa - muzyka i świetna rola Lamberta.

SantaCruzeNomad

Zapewne masz racje chociaż jak się przy tych absurdach tylko uśmiecham :)

SantaCruzeNomad

Chociaż muszę ci przyznać ci racje, wczoraj też sobie odświeżyłem film :) - Oceniłem tak samo 2 punty tylko za rolę Lamberta i Shanga - Niestety kobiece postacie zagrane bardzo sztywno, dodatkowo efekty specjalne też się zestarzały ):

ocenił(a) film na 3
buterfly

Ja ciągle żałuję :) Nie było co odświeżać, szkoda czasu.

SantaCruzeNomad

Dawno oglądałem wiec sobie odświeżyłem ;) - Jednak masz racje, cóż teraz tylko liczyć na reboot :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones