PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=463328}

Bez mojej zgody

My Sister's Keeper
7,6 116 984
oceny
7,6 10 1 116984
5,8 6
ocen krytyków
Bez mojej zgody
powrót do forum filmu Bez mojej zgody

Książka zdawała mi się dążyć do czegos zupełnie innego niz film. Co myslicie o książce?

paniB

znacznie lepsza, mimo niewiarygodnego zakończenia. film bardzo płytki i mało oddaje książkę

ocenił(a) film na 10
paniB

Jestem na świeżo po przeczytaniu książki i ponownym obejrzeniu filmu (wcześniej widziałam go kilka lat temu i baaardzo mi się podobał i potwornie się na nim wzruszyłam).

Książka głównie pokazuje losy Anny i jej sprawy, a w filmie całe to usamowolnienie medyczne potraktowane zostało bardzo po łebkach. Film bardziej nastawiony jest na postać Kate i Sary, książka to głównie Anna i Campbell. W filmie pominięto też wątek Julii. No i zakończenia są zupełnie inne, chociaż akurat to filmowe bardziej mi się podoba.

ocenił(a) film na 8
Melissa86

Filmowe zakończenie jest bez sensu, bo sprawę w sądzie Anna wygrała dopiero po śmierci Kate.
Do tego książka ma wiele humoru i film wydaje się taki poważny porównując.

ocenił(a) film na 6
paniB

Właśnie skończyłam czytać ksiażkę dwa dni temu i na drugi dzień obejrzałam film. Bardzo się zawiodłam, bo książka została tu strasznie okrojona. Przede wszystkim zawiodło mnie zakończenie filmu. Dodatkowo brak postaci Julii oraz pominięcie "niewidzialności" syna oraz jego piromanii. Książka dużo lepiej opisuje stany emocjonalne bohaterów i ukazuje wszystko z różnych perspektyw. Film dosyć płytki, ale nie żałuję obejrzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones