PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7585}

Maska

The Mask
6,8 309 434
oceny
6,8 10 1 309434
6,8 21
ocen krytyków
Maska
powrót do forum filmu Maska

Komiks

użytkownik usunięty

Komiks był horrorem, w którym Stanley po założeniu maski zabijał jak szalony.

Nie czytałem komiksu ale z różnych jego recenzji wyczytałem kiedyś, że nie był zwykłym zabijaką, owszem antybohaterem ale dającym się lubić, czytelnicy mimo wszystko obdarzali go pewną dozą sympatii.
Reżyser filmu jedynie co zaczerpną z komiksu to własnie tą sympatię do bohatera.

Taka mała ciekawostka, choć nie wiem ile z tego jest prawdy :) :P

ocenił(a) film na 10
Tequila_Caine

Ja obdarzam ogromną sympatią Maskę : ) Chciałabym kiedyś przeczytać komiks.

natka17_1998

kiedys w polsce wyszedl komiks pt. Lobo/Maska przegenialny komiks i jazda bez trzymanki
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/95727/lobo-maska

ocenił(a) film na 10
Oswaldd

W końcu przeczytałam chyba prawie wszystkie komiksy z Maską w oryginale, w tym Lobo/Maska, ale dość dawno ;) Miło by było znaleźć kiedyś Lobo/Maska do kupienia.

ocenił(a) film na 8

taka ciekawostka jest też że miał to być horror , ale zmienili idee filmu ze względu na wybór Jima Carrreya i jego talentu komediowego

ocenił(a) film na 10
Michal17

Słyszałam o tym. Nie wyobrażam sobie Jima w horrorze ; )

ocenił(a) film na 9
natka17_1998

http://www.filmweb.pl/film/Numer+23-2007-260173 Thriller ale blisko :)

ocenił(a) film na 10
Jabolak

Oglądałam ;) Tamta wypowiedź jest z 2013, a ja jakiś rok temu zainteresowałam się innymi niż komediowymi rolami Jima, m. in. Numer 23 i szczerze, Jim wypadł nieźle, film ciekawy, ale nie jest to jakieś arcydzieło. I chyba rola Maski już na wieki pozostanie moją ulubioną ;) Cieszę się, że to jednak film komediowy.

ocenił(a) film na 9
natka17_1998

Jednak swobodny i makabryczny remake maski w moim mniemaniu byłby genialny:) Gdzie Stanley zaczyna tracić kontakt ze światem i nie wierzy w to, że dokonuje makabrycznych zbrodni. Gdzie nakręcany jest klimat paranoi, psychodelii i oniryzmu które zmuszałyby widza do myślenia. Ach marzenia:)

ocenił(a) film na 10
Jabolak

Chętnie zobaczyłabym taką wersję :) Kocham Maskę z Carreyem, ale czytając komiks, stwierdziłam że mógł by powstać serial wiernie przedstawiający jego treść. Wcale nie jest to też niemożliwe. Podobno w planach jest kilka seriali na podstawie komiksów Dark Horse, więc kto wie, może Maska też się doczeka ;)

Jabolak

Zawszę można połączyć komedię z horrorem, uważam też ze idealnie pasowałaby do takiego bohater kategoria R .

natka17_1998

Kurde odkopię posta ale muszę :p Właśnie ja sobie wyobrażałem Jima w mrocznych rolach. Kiedyś w wakacje z bratem codziennie wypożyczalismy film z Jimem Carreyem. Aż Pani z wypożyczalni dziwnie na nas patrzyła xD Carrey to człowiek o stu twarzach i moim zdaniem akurat ta komediowa twarz jest średnia. Jako psychol w Cable Guy bardziej mnie przekonał. A po obejrzeniu Truman show zbierałem szczękę z podłogi.

ocenił(a) film na 10
pozorny

Nie ma sprawy. Co prawda zmieniłam już trochę zdanie na ten temat, jeśli chodzi o Jima i jego udział w produkcjach nie-komediowych. Nadal uważam, że jako Maska wypadł genialnie, ale muszę przyznać, że Truman Burbank też zrobił na mnie ogromne wrażenie, a Truman Show stał się jednym z moich ulubionych filmów. Cable Guy jeszcze nie widziałam, ale mam w planach.

ocenił(a) film na 10

Właściwie to nieśmiały Stanley został wymyślony przez twórców filmu. W komiksie zaś Maska co chwilę zmieniała swego nosiciela.
No i fakt, w komiksie Maska był szalonym psychopatą i szkoda, że nie powstał także film o Masce jako horror. Kurczę, przecież ta postać ma WIELKI potencjał!!! Klaun-zabijaka? No kurcze! Z przyjemnością bym taki oryginalny horror obejrzał! :)
Co nie znaczy, że "Maski" z Carreyem nie ubóstwiam, bo mimo że nie jest tu takim klaunowym Punisherem, to jest perfekcyjnie zrealizowany. Carrey stworzył bardzo wiarygodne alter ego Stanleya.

ocenił(a) film na 10
czlowiekfrank

Oczywiście samego Stanleya Carrey też po mistrzowsku zagrał ;)

ocenił(a) film na 10
czlowiekfrank

zgadzam się, film super, a do wersji horror nie wiem, czy bym się przekonała, bo ciągle miałabym w głowie ten film jako punkt odniesienia.

czlowiekfrank

Też zobaczyłbym adaptacje komiksu właśnie jako horror, zgodzę się że postać ma świetny potencjał szkoda byłoby go jeszcze nie wykorzystać .

Podobno twórcy wzorowali się na Jokerze tworząc tytułowego bohatera, zresztą widać to nie tylko w charakterze ale też w wyglądzie chociażby ten jego ''dziki' uśmiech ;)

Wobec tego mam nawet swojego kandydata do roli tytułowego bohatera, ale wiadomo ile fanów komiksu tyle różnych propozycji i pod względem wyboru aktora i tak się wszystkim nie dogodzi ;)

ocenił(a) film na 10
buterfly

Którego masz kandydata? ;)

czlowiekfrank

Rhys Wakefield - Polecam jego rolę w ''Nocy oczyszczenia''

Udowodnił że pasuje do roli psychodelicznej postaci - No i właśnie ten jego ''szelmowsko-dziki'' uśmiech idealny do tej roli .

foto : https://i.pinimg.com/736x/c3/41/99/c34199deb11abb497f85f4ee68586b89--rhys-wakefi eld-male-celebrities.jpg

ocenił(a) film na 10

Ciekawe, czemu w komiksie Maska działała i w dzień i w nocy, a w filmie z Carreyem tylko w nocy? Czemu scenarzyści, wprowadzili tę zmianę?

ocenił(a) film na 6
Kubasek

Dzień - Spokojny Stanley
Noc - Szalona maska

Kontrast :-)

ocenił(a) film na 9

Teraz jest moda na robienie odnowionych fillmów w formie serialu ( 12 małp) chętnie bym zobaczył maskę w formie serialu . Co odcinek by był inny właściciel maski.

michalkuc1993

Postać pojawia się na kartach komiksów ze stajni DC ,a gdyby tak DC odswierzylo temat w kategorii R i pasującego do uniwersum mrocznego klimatu myślę że byłby to strzał w 10 podobnie jak z Lobo .

bator22

No tak tylko za ''Lobo'' już od dobrych kilkunastu lat się zabierają - A teraz jeszcze kandydatem do wyreżyserowania jest Michale Bay :) .

ocenił(a) film na 5
buterfly

Lobo się pojawia w ch... serialu Krypton i jest też tam ch..., chyba bardziej niż serial. Co pokazuje jak ciężko przenieść taką postać na ekran.

TomaszO1983

Serialu nie oglądałem natomiast widziałem jak wygląda Lobo i to fakt niestety jest to kompletna porażka ):

ocenił(a) film na 9
bator22

postać pojawia się w komiksach dark horse a nie żadne dc

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones